Puzzle novinky: květen 2021

Na nedostatek nových návrhů se nadšenci puzzle stěžovat nemusí. Když jsem se zaměřil na to, kolik nových motivů přišlo do PuzzleMania.cz, s překvapením jsem zjistil, že každý měsíc jich bylo několik desítek až stovek! Skutečně je z čeho si vybírat i přesto, že ne vždy je čas sledovat přibývající novinky. A to je důvod, proč jsem se rozhodl jednou za měsíc zveřejnit krátké shrnutí deseti nejzajímavějších puzzle, které se v obchodě objevily. Samozřejmě, jde o subjektivní seznam, a proto stojí za to, abyste navštívili naši webovou stránku, kde najdete všechny druhy puzzle.

Top 10 nejzajímavějších puzzle - květen 2021

Na úvod si dovolím malé shrnutí: část pro ty, kteří milují čísla a statistiky. V květnu se v PuzzleMania.cz objevilo 158 nových návrhů od 10 výrobců. Pro nadšence, kteří mají rádi puzzle zejména od těch amerických, to byl skvělý měsíc: Cobble Hill (42), Masterpieces (38), a to je již polovina všech novinek! Nicméně třeba je zmínit také puzzle od Bluebird (22), Ravensburger (18), Clementoni (17), Otter House (8), Grafika (3), Falcon (1). Zvláště vzpomenu polských výrobců, tedy Trefl (5) a Castorland (4). Vím, že jsem neměl psát o číslech, a proto se přesunu k důležitějšími: k tomu, co mě z puzzle v květnu skutečně zaujalo.

US Army: Čestný člověk. Masterpieces

Puzzle U.S. Army Men of Honor

Na začátek uvedu puzzle s velmi specifickým vzorem zobrazujícím to, jaký odlišný je postoj k vlastenectví nás Poláků a Američanů. Ze dvou motivů zobrazujících americkou armádu je tento určitě zajímavější. Jak můžete vidět, puzzle nejenže baví, ale umožňují vám poznat kulturní specifika týkající se země, ve které se vyrábějí. Američané oslavují a projevují vlastenectví v mnohem větší míře, což je patrné zejména prostřednictvím zobrazování vlajek, obřadů či veteránů. Samozřejmě, neznamená to, že by Poláci neprojevovaly patriotismus, ale je třeba uznat, že tyto odlišnosti jsou patrné.

Klikni sem, pro zobrazení puzzle.

Sluneční soustava. Spirálové puzzle 1040 dílku. Trefl

Pokud jsme mluvili o vlastenectví, dovolte mi představit vám puzzle od společnosti Trefl. Jde o typ puzzle, které mě zaujaly především svým tvarem. Po sérii "Crazy Shapes" nás Trefl překvapil novou sérií spirálových puzzle, které i přesto, že samotný obrázek představuje tradiční obdélník, jsou sestaveny z jednotlivých dílků vyřezaných do podoby následně vytvářející spirálu. Myslím si, že tyto puzzle vám nejen potrápí mysl, ale zároveň vás i zabaví.

Klikni sem, pro zobrazení puzzle.

Kazety 200 dílku Ravensburger

Puzzle Kasety. 200 elementów

Vydáno 6. června 2021: 200-dílková série puzzle (Forest, Cassettes, Cat atd.) Nejsou součástí série XXL. Rád bych poděkoval p. Katarzyna z facebookové skupiny "Puzzle jsou moje vášeň" za upozornění. V rámci puzzle Ravensburger XXL najdeme i nové produkty (V starém Egyptě. 300 dílků. XXL puzzle, Velký sen. 300 dílků. XXL puzzle). Motiv kazet však v mém subjektivním pohledu hraje velkou roli, protože na mě působí sentimentální. Určitě mi rozumíte, protože patřím ke generaci, která si pamatuje hraní hudby prostřednictvím kazet a to, na co při tom sloužila tužka.

Klikni sem, pro zobrazení puzzle.

Motýli 1000 dílku Bluebird

Puzzle Motyle. 1000 elementów

Skládací puzzle jsou již nějaký čas velmi populární. Nejen ty typické, jako například puzzle Gradient od Cloudberries, ale i ty, které jsou založeny na správném uspořádání jednotlivých předmětů nebo zvířat. Podobně je to i v uvedeném vzoru zobrazujícím barevné motýly, který bude pro vaši mysl určitě příjemným zpestřením a odpočinkem. Co se týče skládání jednotlivých dílků, postup je mnohem jednodušší ve srovnání s jinými barevnými motivy (1000 dílků), které se objevily i v nabídce PuzzleMania.cz.

Klikni sem, pro zobrazení puzzle.

Motýli ze zahrad Severní Ameriky. Puzzle XXL 500 dílku

Puzzle Motyle z ogrodów Ameryki Północnej. Puzzle XXL, 500 elementów

Pokud již zmiňujeme motýli, stojí za to, abychom pozornost věnovali i puzzle od značky Cobble Hill, zobrazujícím motýli ze Severní Ameriky. Jde o barevný vzor, ​​který je sice jemný, ale o to hezčí a připomínající stránky starého atlasu o motýlech. V tomto případě jde o puzzle typu XXL, které po sestavení jednotlivých dílků dosahují stejné rozměry jako 1000-dielikové puzzle od stejného výrobce, tedy cca 68x50 cm.

Klikni sem, pro zobrazení puzzle.

Walter Crane: Britské impérium v roce 1886. 2000 dílku. Grafika

Puzzle Walter Crane: Imperium Brytyjskie w 1886 roku

Součástí těchto puzzle je i nová mapa, která odráží návrat ke kořenům puzzle-mánie. Grafika připravila mapu znázorňující Britské impérium v ​​roce 1886. Autorem motivu je anglický grafik a ilustrátor žijící na přelomu 19. a 20. století, Walter Crane. Samotné mapy představují výzvu, jejich obtížnost odpovídá faktu, že puzzle skládají z 2000 dílků. Rozhodně správná volba pro pokročilejší milovníky puzzle 2000 dílku.

Klikni sem, pro zobrazení puzzle.

Madeleine Floyd: Květiny a motýli. 1000 dílku. Otter House

Otter House je v Polsku stále méně známým výrobcem puzzle. Některých milovníky puzzle lze nepřesvědčí styl jejich obrázků, ale pokud máte rádi motivy zvířat pravděpodobně na ně dříve či později narazíte. Z 8 nových produktů, které se v obchodě objevili, jsem nakloněn právě tomuto vzoru. Opět zde máme motiv motýlů, co v nás evokuje letní pohodu. Ilustraci připravila současná umělkyně narozená v roce 1969 Madeleine Floyd. Její díla jsou populární zejména ve Velké Británii.

Klikni sem, pro zobrazení puzzle.

Harry Potter 5: Expecto Patronum. 1000 dílku. Ravensburger

Puzzle Harry Potter 5: Expecto Patronum

Tyto puzzle si určitě získají mnoho příznivců, a to zejména mezi fanoušky Harryho Pottera. Jde o obrázek, který není jen další koláží filmových fotografií nebo fotografií hlavních postav. Motiv zobrazující sérii ilustrací odkazujících na filmovou verzi Harryho Pottera vnáší do tématu jistou svěžest. Nezapomínejte, že pokud jejich věnujete milovníkovi knih, kouzelné kouzlo na poskládání dílků může chybět (i když jako mudla se mohu mýlit!). Dostupné jsou však rady, které i začátečníkovi umožní poskládat tyto 1000-dielikové puzzle (odkaz).

Klikni sem, pro zobrazení puzzle.

Peter Pan. 1000 dílku. Masterpieces.

Puzzle Piotruś Pan. 1000 elementów

Další pohádkový motiv. Na tomto obrázku bojuje Peter Pan s kapitánem Hookem. Zobrazení klasické, emotivní scény a pěkné pohádkové "linie". I přesto, že to nebyl můj první tip k dnešnímu žebříčku, myslím si, že mnohým příznivcům puzzle se bude líbit. Zejména, pokud jste již poskládali všechny puzzle na motivy Disney namalované autorem Thomas Kinkade. Snad to bude další ze skvělých příležitostí, proč zkusit poskládat i jiné puzzle od amerického výrobce.

Klikni sem, pro zobrazení puzzle.

Tropické ryby – obrysové puzzle. 1000 dílku. Masterpieces

Puzzle Tropikalna ryba - puzzle konturowe

Na závěr vám chci představit jedny ze zajímavých puzzle. Patří ale do zvláštní skupiny obrysových puzzle, ve kterých je důležité změnit pořadí uspořádání v případě, pokud jste poskládali rám na začátku jak to dělám já. Obrázek je navíc zpestřen speciálně řezanými prvky. Ačkoliv v případě dřevěných puzzle je to běžnější, vidíte, že je používají i výrobci tradičních kartónových puzzle. I když, neměl bych považovat právě dřevěné puzzle za tradiční ?!

Klikni sem, pro zobrazení puzzle.